Minust

Olen 29-aastane jurist, kes on investeerimisega tegelenud 2014. aastast. Kui olin pärast magistri lõppu aastakese erialast tööd teinud, mõlgutasin juba isegi investeerimismõtteid. Täpselt sobival hetkel sattusin ühel konverentsil Raivo Heina ettekannet kuulama, kes ütles saalitäiele rahvale: “Siit ruumist läheb ainult üks inimene koju ja hakkab reaalselt tegutsema.” Tundub, et sel korral olin see mina, sest läksin otsejoones arvutisse LHV virtuaalkontot näppima ning vaid paar nädalat hiljem tegin esimese aktsiaostu.

Ehkki lugesin juba keskkoolis Kiyosaki raamatuid, ei olnud sealne info minu jaoks tol hetkel nii kõnetav. Kümme aastat hiljem reaalselt investeerima asudes lugesin järjest läbi algaja investori kuldvara ning sain kinnitust, et investeerimiseks vajalik mõtteviis on mulle juba kodust kaasa antud. Nimelt olin harjunud elama n-ö alla oma võimete (kuigi nimetaksin mõistliku varu hoidmist just võimetele vastavaks elamiseks), pidevalt raha kõvale panema ning lähtusin kulutuste tegemisel peamiselt oma sisemisest väärtuskompassist, mille järgi hindasin, kas kulutus on just minu jaoks seda väärt.

Seetõttu oli pärast ülikooli lõpetamist ja “päris” tööle asumist aeg investeerima asumiseks täpselt küps. Mainin ka ära, et iseseisvasse ellu astusin üürikorteris, õppelaenu suuruse piraka miinusväärtusega ning ühtegi Kanada vanaonu pärandust või muud taolist otseteed elu mulle veel jaganud ei ole. Pole vajagi, sest nagu käesolev blogi näitab, saab ka iseseisvalt alustades üsna kiiresti palli veerema – peaasi on lihtsalt alustada!

Praeguseks on minu portfellis nii aktsiaid, indeksfonde, ühisrahastust kui kinnisvara. Olen meeldivalt üllatudes näinud, kuidas juba mõne aastaga on n-ö lumepalliefekti näha ja kui harjumuspäraseks ning argiseks stabiilne investeerimine muutub. Hoian igakuiselt silma peal oma netoväärtusel ning investeerimismaailmaga tegelemine pakub mulle meeldivat hasarti ja rõõmu. Mingit kindlat radikaalset strateegiat mul investeerimiseks pole, sest üritan hoida tervemõistuslikku tasakaalu elumõnude nautimise ning säästmise vahel ja protsessi nautida.

Vabal ajal kantseldan koos elukaaslasega meie koera, harrastan pikamaajooksu ja omandan teist magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimises. Igal võimalusel võib mind leida looduses matkamast või reisidel uusi maid avastamas.

Käesolevas blogis panen kirja uurimistöö, mis iseenda jaoks investeerimismaailmas teen, samuti kõikvõimalikud mõtted ning elamused, mida investori eluviis kaasa toob. Tere tulemast ning head lugemist!